Ebsco E-book Clinical Collection Veri Tabanı Deneme Erişimine Açıldı

EBSCO E-book Clinical Collection (Klinikler, Biyomedikal, Tıp)

İçerisinde 3.950’den fazla özel seçilmiş e-kitap bulunan ve hemşirelik, tıp ve genel sağlık alanlarının tümünü eksiksiz şekilde kapsayan eBook Clinical Collection, klinikler ve biyomedikal ve tıp alanında eğitim veren enstitüler için tasarlanmış temel bir koleksiyondur. Koleksiyon, ayrıca, Doody’s Temel Başlıkları içerisinde yer alan 600’den fazla kitaba erişim sağlamaktadır.

Öne çıkan başlıklar:

  • Adult-Gerontology Practice Guidelines
  • Handbook of Pediatric Neurosurgery
  • The Washington Manual of Surgery

Bu kapsamlı koleksiyon, Wiley, Clinical Publishing Oxford, Springer Publishing, Demos Medical Publishing, Thieme Medical Publishers, American Medical Association ve World Scientific Publishing başta olmak üzere 130’dan fazla yayıncıya ait başlıklar içermektedir.

Tüm kitaplara sınırsız kullanıcı erişimi vardır ve başlıklar pakete ek bir ücret ödemeden düzenli olarak eklenir.

Koleksiyon ile ilgili olarak;

E-book Clinical Collection Erişim

Erişim linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e600xww

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/assets-ebooks/title-lists/eBook_Clinical_Collection.xls

Detaylı bilgihttps://www.ebsco.com/products/ebooks/clinical-collection

Sayın Kullanıcı

EBSCO veri tabanlarına uzaktan bağlanmak için Haziran ayı sonuna kadar geçerli olacak şekilde bir kullanıcı adı/şifre oluşturulmuştur.

1. Geçici kullanıcı adı ve şifresinin talep etmek için ; kutuphane@ksbu.edu.tr adresine mail atmanız gerekmektedir.

Geçici kullanıcı adı ve şifrenizi talep ettikten sonra tarafınıza ulaşan kullanıcı adı ve şifrenizle EBSCO veri tabanlarına uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Bu bilgiler sadece Haziran sonuna kadar geçerli olacaktır, sonrasında uzaktan erişime devam edebilmek geçici olarak gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile için bir sonraki adımı tamamlayarak kendi kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyiniz.

2. İlk adımda belirtilen kullanıcı adı ve şifre sadece geçici bir süre kullanılabilecektir ancak kendinize özel oluşturabileceğiniz bir kullanıcı adı ve şifre ile 365 gün boyunca veri tabanlarına uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için kişisel bir My EBSCOhost hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesap oluşturma işlemini https://eis1.my.salesforce.com/sfc/p/#1H000000P2eP/a/1H000000Ul9V/zzZU325iVOXVVFxBTFgHX.5Xv6uR10N8Fl1JQaBRJSo adresindeki kılavuzun üçüncü sayfasında da göreceğiniz üzere ekranın sağ üstündeki “Oturum Aç/Sign In” bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Gmail hesabınızı bağlayabileceğiniz gibi kendinize bir kullanıcı adı ve şifresi de alabilirsiniz.

3. Bundan sonra uzaktan erişim sağlamak istediğinizde 2. adımda belirlediğiniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanmanız yeterli olacaktır. İlk adımdaki linke tıklayıp, kişisel hesap bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

ESCBO KAYNAKLARINI TEK ARAYÜZDEN TARAMA; http://eds.a.ebscohost.com/eds/search/basic?vid=0&sid=06b34d8a-f0b5-40de-839c-bfc3e6810c9d%40sessionmgr4008

30 Nisan 2020, Perşembe / 73 defa okundu.