Infobase Veri Tabanları Deneme Erişimine Açıldı

INFOBASE VERİ TABANLARI DENEME ERİŞİMİNE AÇILDI

Deneme erişime açılma tarihi: 14 Eylül 2020

Deneme erişimi bitiş tarihi: 13 Kasım 2020

Deneme erişimi süresi boyunca veri tabanını kullanmak isteyenlerin kutuphane@ksbu.edu.tr adresine mail göndererek, kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifre ile kaynaklara her yerden erişimi sağlanabilecektir.

Denemeye açılan olan Infobase veritabanları:

  • Infobase: Health Reference Center

Health Reference Center altında bulunan kitap ve dergilerden toplam 588,727 makaleye erişim sağlar. Vücut sistemleri, güncel sağlık sorunları, önemli hastalıklar ve koşullar, tedaviler ve prosedürlerin yanı sıra sağlık ve beslenme konularında kapsamlı bir içerik sağlar.

Erişim Linki; https://online.infobase.com/HRC/Browse/Product/11

  • Infobase: Films On Demand

Films on Demand içinde bulunan 165,545 segementten oluşan 29 bine yakın videoyu sınırsız bir şekilde size sunar. Ayrıca üniversitenizin video içeriklerini de Infobase’e kendi kurum alanınıza ekleyebilir ve tüm kullanıcılarınızın hizmetine sunabilirsiniz.

Erişim linki; https://fod.infobase.com/nd_Home.aspx

  • Infobase: World News Digest

World News Digest, 1940’tan itibaren tarihi içeriklerle birlikte dünyaya dair güncel olayları öne çıkarır; kapsamlı tarihsel video çekimlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca NewsEdge aracılığıyla, çoğu uluslararası kaynaklardan gelen güncel gazete başyazılarını içeren haber bülteni de sunmaktadır. Kullancılar ülke, önemli kişi ve konulara göre taramalarını kolayca yaparak diledikleri içeriğe anında erişebilmekteler.

Erişim linki; https://wnd.infobase.com/

  • Infobase: Writer’s Reference Center

Writer’s Reference Center: Writer's Reference Center, kullanıcılara etkili bir şekilde makale yazmak ve araştırma yapmak için gerekli tüm araçları tek noktadan elverişli bir şekilde sağlar. Yazma ve dilbilgisi mekaniğinden stil ve araştırmaya kadar, bu vazgeçilmez kaynak, kaliteli yazı yazmanın temellerini kapsamlı bir şekilde sunar ve iyi bir makale yazmak için bir kılavuz sağlar.

Erişim linki; https://fofweb.infobase.com/wrc/default.aspx

15 Eylül 2020, Salı / 107 defa okundu.