Ebsco ve Medlıne Complete Veri Tabanlarına Uzaktan Erişim İçin Bilgilendirme

Ebsco ve Medlıne Complete Veri Tabanlarına Uzaktan Erişim İçin Bilgilendirme

Sayın Kullanıcı,

EBSCO veri tabanlarına uzaktan bağlanmak için Haziran ayı sonuna kadar geçerli olacak şekilde bir kullanıcı adı/şifre oluşturulmuştur.

1. Geçici kullanıcı adı ve şifresinin talep etmek için ; kutuphane@ksbu.edu.tr adresine mail atmanız gerekmektedir.

Geçici kullanıcı adı ve şifrenizi talep ettikten sonra tarafınıza ulaşan kullanıcı adı ve şifrenizle EBSCO veri tabanlarına uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Bu bilgiler sadece Haziran sonuna kadar geçerli olacaktır, sonrasında uzaktan erişime devam edebilmek geçici olarak gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile için bir sonraki adımı tamamlayarak kendi kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyiniz.

2. İlk adımda belirtilen kullanıcı adı ve şifre sadece geçici bir süre kullanılabilecektir ancak kendinize özel oluşturabileceğiniz bir kullanıcı adı ve şifre ile 365 gün boyunca veri tabanlarına uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için kişisel bir My EBSCOhost hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesap oluşturma işlemini https://eis1.my.salesforce.com/sfc/p/#1H000000P2eP/a/1H000000Ul9V/zzZU325iVOXVVFxBTFgHX.5Xv6uR10N8Fl1JQaBRJSo adresindeki kılavuzun üçüncü sayfasında da göreceğiniz üzere ekranın sağ üstündeki “Oturum Aç/Sign In” bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Gmail hesabınızı bağlayabileceğiniz gibi kendinize bir kullanıcı adı ve şifresi de alabilirsiniz.

3. Bundan sonra uzaktan erişim sağlamak istediğinizde 2. adımda belirlediğiniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanmanız yeterli olacaktır. İlk adımdaki linke tıklayıp, kişisel hesap bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

Bütün EBSCO VERİTABANLARI link; http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost

Medlıne Complete Erişim linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc

EBSCO KAYNAKLARININ TAMAMINI TEK ARAYÜZDEN TARAMAK İÇİN; http://web.a.ebscohost.com/ehost/search/basic?vid=0&sid=021541da-2873-420c-85e3-a93fec0d9672%40sessionmgr4006

EBSCO KAYNAKLARINI TEK ARAYÜZDEN TARAMA;http://eds.a.ebscohost.com/eds/search/basic?vid=2&sid=fefb37a6-6e3c-447b-8ede-ec8233fefb45%40sdc-v-sessmgr03